Dla kogo Lwi piesek

Lwi piesek – niewielki, wyjątkowy pies z duszą klauna który nigdy nie rozczaruje swojego właściciela. Jeśli szukasz wyjątkowego przyjaciela , ekstrawaganckiego i atrakcyjnego towarzysza o miłym charakterze to lwi piesek jest dla Ciebie. Jeśli szukasz członka rodziny który może dać miłość i radość każdego dnia wybór lwiego pieska będzie wyborem doskonałym!
Lwi piesek to mały rodzinny pies należący do grupy bichonów która obejmuje również rasy- maltańczyk, hawańczyk , coton de Tulear, bichon frise oraz bolończyk. W przeciwieństwie do pozostałych ras ze względu na trochę inną budowę ciała -dłuższe nogi , mocniejsze ciałko bez żadnej ekstremalnej cechy – jest psem bardziej mobilnym, wytrzymałym. Jego niesamowita pojętność, zwinność, swawola i teatralność pozwala na osiąganie świetnych wyników w agility oraz innych psich sportach. Miły, przyjazny i radosny charakter lewka pozwala na wykorzystanie go w dogoterapii. Jest jak kojący balsam . …Natomiast elegancja, dumna postawa, wspaniały wygląd w ruchu tego psa czynią z niego bardzo atrakcyjnego psa wystawowego. Jak już na wstępie napisałam w zasadzie dla każdego kto szuka psa niezwykle przywiązanego do rodziny. Lwi piesek kocha całą rodzinę i potrafi się wspaniale wtopić w rytm życia domowników. Szybko uczy się zasad panujących w domu i nowych poleceń. To pies, który wymaga uczucia, akceptacji i bliskiego kontaktu z człowiekiem. Będzie doskonałym kompanem rodziny z dziećmi w każdym wieku, osób samotnie mieszkających czy też ludzi starszych.

Lwi piesek lubi się niezmiernie bawić i przez długie lata zachowuje pogodę ducha, werwę i młody wygląd. Nie ma jednak psów i ras idealnych )) Biorąc lwiego pieska do domu trzeba pamiętać że jest psem bardzo inteligentnym i tak jak szybko uczy się dobrych manier tak samo szybko uczy się zachowań niepożądanych jeśli właściciel wykaże się niekonsekwencją. Trudno oprzeć się szczeniaczkowi tej rasy i szybko może nas owinąć wokół swojej łapki. Inna sprawa dla niektórych osób może być zbyt uciążliwa to fakt ,że lewki lubią być stale blisko swoich kochanych ludzi. W domu więc będzie towarzyszył nam we wszystkich zajęciach, mając przydomowy ogródek nie będzie w nim spędzał czasu sam bez właściciela . Nie jest to jednak pies, który ma problem z pozostawaniem w domu podczas nieobecności właściciela. Czas nieobecności wykorzysta na sen i … nabranie siły by po powrocie rodziny móc jej towarzyszyć w każdej czynności. Jeśli ktoś nie lubi psów przylep to ta rasa nie jest dla niego. Lwi piesek bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami i gatunkami zwierząt. Wszystko co mieszka w jego domu jest jego rodziną. Jak każda mała rasa wymaga wczesnej i rozsądnej socjalizacji. Czego malutki lwi piesek nie zobaczy i nie pozna w okresie szczenięcym tego będzie się bał jako dorosły pies. Nie można maleńkiego lewka izolować od świata, nosić stale na rękach czy nie pozwalać bawić się z innymi psami!

Nie jest to również pies dla osób, które nie lubią lub nie mają czasu na pielęgnację włosa. To pies długowłosy o bardzo delikatnym, jedwabistym, falowanym włosie. Wymaga regularnych kąpieli w zależności od potrzeby w dobrych kosmetykach a także regularnego szczotkowania oraz strzyżenia aby zachować oryginalny i wyjątkowy zarazem wygląd psa. Aby zachować włos psa w dobrej kondycji należy go dokładnie wyszczotkować minimum 2 x w tygodniu , kąpać w zależności od potrzeby bywa, że potrzeba i raz w tygodniu szczególnie w czasie gdy lwi piesek wymienia włos na dorosły ( tak mniej więcej od 8-9 miesiąca do 1,5 roku).Po kąpieli suszymy psa suszarką dokładnie szczotkując tak by rozczesać i wysuszyć psa idealnie. Czas zabiegu kąpieli z suszeniem wynosi od 1-2 godz. Strzyżenie psa tej rasy jest bardzo proste i każdy sam w powodzeniem może to robić. Wystarczy poprosić na początek hodowcę by wszystko objaśnił, ostrzygł psa a potem można próbować robić to samemu „po śladzie”. Z biegiem czasu szybko dochodzi się do perfekcji. To chyba jedyna strzyżona rasa , która nie wymaga naprawdę skomplikowanej wiedzy czy umiejętności. Pieski nie biorące udziału w wystawach można strzyc według własnej fantazji co pozwoli zminimalizować czas pielęgancji.

Ważną i bardzo pozytywną cechą lwiego pieska jest fakt, że nie należą do ras chorowitych czy obciążonych wieloma chorobami dziedzicznymi! Przeciwnie to rasa bardzo zdrowa – dobrym hodowcom zależy by psy wychodzące z ich hodowli były nie tylko piękne ale przede wszystkim zdrowe. Należy o tym pamiętać przy wyborze szczeniaka